Categories: drukarnia, kserografia

Ksero (n)a zero!

Po poligrafię wielkoformatową sięgamy coraz częściej. Skojarzenia związane ze skomplikowanymi mapami geodezyjnymi, planami budowlanymi czy rzutami instalacji coraz częściej wypierają plakaty, pomoce naukowe, dydaktyczne czy też… wielkoformatowe kolorowanki dla dzieci. Wydruki w dużych formatach cieszą się powodzeniem już nie tylko wśród wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej, ale także w kręgach prywatnych – pośród grona klienta indywidualnego.

Na każdą kieszeń

Ceny wielkoformatowego ksero potrafią mile zaskoczyć. W obecnym czasie porównywalne są koszty tej usługi w wielu miastach w Polsce. Ksero A0 Poznań, Wrocław czy Rzeszów to zbliżona cena w przypadku usług czarno-białych. W przypadku ksero wielkoformatowego kolorowego widełki cenowe poszerzają swój zasięg, jednak wciąż nie na tyle, aby odmówić sobie przygotowania wielkoformatowej pomocy dydaktycznej. Oprócz korzystnych cen poligrafia dużych formatów ma do zaoferowania swoim klientom także wysoką jakość i szybkość realizacji zleceń. Obecnie wykorzystywane urządzenia do druku wielkoformatowego cechują się wykonywaniem wielu kopii na przeciągu minuty niezależnie od formatu – od A2 przez A0 aż do dokumentu drukowane z rolek, które umożliwiają wydruki nawet do 15 metrów długości.

Dla jednej sztuki

Jeszcze kilka lat temu problemową kwestią było znalezienie punktu poligrafii, który podjąłby się wydruku pojedynczej sztuki arkusza A0. W obecnym czasie nakład nie ma znaczenia. Punkty ksero oferują swoje usługi już od jednej sztuki po bardzo korzystnej cenie. W przypadku większego nakładu, klient ma szansę na uzyskanie dodatkowych rabatów, jednak jak się okazuje nakład nie jest już kluczowym elementem do przyjęcia zlecenia. Ponadto, wiele zmieniło się w kwestii sposobu nanoszenia druku – wzrost technologii przynosi za sobą ogromny skok w stronę jakości oferowanych wydruków. Duże formaty to obecnie nie tylko dobre nasycenie odcieni – niezależnie czy czerni czy koloru – ale także wysokiej jakości papier – o najwyższej skali bieli.